Arhiva kolegija 20/21–preddiplomski studij

POPIS KOLEGIJA koji su se izvodili u ak. god. 2020/21 i silabi (opisi kolegija)
PREDDIPLOMSKI STUDIJ ANGLISTIKE – SILABI (OPISI KOLEGIJA)
Izvedbeni plan preddiplomskoga dvopredmetnoga studija anglistike, ak. god. 2020/21.

1. GODINA
1. semestar
Suvremeni engleski jezik 1
Uvod u lingvistički studij engleskog jezika

Uvod u studij engleske književnosti 1

Fonetika i fonologija

Prijevodne vježbe

POPIS SVIH IZBORNIH KNJIŽEVNIH SEMINARA
KOJI SU SE IZVODILI u ak. god. 2020/21.
2. i 3. godina, tj. 3. i 5. (zimski), 4. i 6. (ljetni) semestar:

Književni seminari: izbor iz ponude – 3. ili 5. (zimski) semestar 2020/21.
(A=američka književnost, B=britanska književnost)

Alternativni svjetovi u suvremenoj britanskoj prozi (Polak)(B) (20. st.)
Američki postmodernizam i popularna kultura (Cvek) (A) (20. st.)

Britanski romantizam: poezija (Domines Veliki) (B) (19. st.)
Pretvaranje prostora u mjesto: rana australska književnost (Klepač) (B) (19. st.)
Suvremeni američki roman (Grgas) (A) (20. st.)
Viktorijanska književnost: žanrovi i teme  (Knežević) (B) (19. st.)
_____________________________________________________________________________________

Književni seminari: izbor iz ponude – 4. ili 6. (ljetni) semestar 2020/21.
(A=američka književnost, B=britanska književnost)

Antropocen u britanskoj i australskoj književosti i filmu (Polak)(B) (20. st.)
Američko pjesništvo dvadesetog stoljeća (Grgas) (A) (20. st.)
Američka kratka priča (Cvek) (A) (19./20. st.)
Američki modernizam
(Tutek) (A) (20.st.)
Britanski romantizam: proza
(Domines Veliki) (B) (19. st.) 6 ECTS
Cool Britannia? Britanska drama u razdoblju od 1956. do 2008. (Klepač) (B) (20. st.)

Počeci modernog romana u Engleskoj ranog 18. stoljeća (Polić) (B) (starija)
Shakespeare
(Brlek) (B) (starija)
Suvremena kanadska književnost na engleskom jeziku
(Polić) (B) (20. st.)
Engleski roman 19. stoljeća (Knežević) (B) (19. st.)
Viktorijanska književnost i transformacija svijeta u 19. stoljeću (Jukić) (B) (19. st.)

ARHIVA KOLEGIJA

° Ak. god. 2019/20

° Ak. god. 2018/19

° Ak. god. 2017/18

° Ak. god. 2016/17

° Ak. god. 2015/16

° Ak. god. 2014/15

° Ak. god. 2013/14

° Ak. god. 2012/13

° Ak. god. 2011/12

* prije 2010.: http://www.ffzg.unizg.hr/anglist-stari/w-syllabusi/syllabus-svi.htm

* Napomene:

1. Studenti koji nisu položili Uvod u lingvistiku ne mogu upisati kolegij Sintaksa : vrste riječi
  2. Napomena za studente koji su prvu godinu bolonjskog studija upisali ak. god. 2005/06.: od književnih seminara u III. semestru student/ica bira jedan. Student/ica do kraja šestog semestra mora odslušati, osim Uvoda u studij engleske književnosti i Shakespearea, jedan književni seminar u III. semestru, jedan u IV. te jedan u VI. semestru. Jedan od ta tri seminara mora biti iz britanske, a jedan iz američke književnosti. Jedan od ta tri seminara, bez obzira je li riječ o britanskoj, američkoj ili drugim anglofonim književnostima (irska, australska, kanadska književnost) mora biti iz 19. stoljeća, a jedan iz 20. stoljeća.
  3. Napomena za studente koji su prvu godinu bolonjskog studija upisali ak. god. 2006/07. i kasnije: Studenti/ce upisani u treći i peti semestar biraju iz zajedničke ponude književnih kolegija, kao i studenti/ce 4. i 6. semestra: 1 kolegij iz starije engleske književnosti ili 1 kolegij iz britanskog 19. stoljeća; 1 kolegij iz britanskog ili američkog 20. stoljeća; 1 kolegij iz britanske književnosti; 1 kolegij iz američke književnosti. Jedan kolegij ispunjava dva različita uvjeta (stoljeće i nacionalnu književnost). Položen ispit iz kolegija Uvod u studij engleske književnosti je uvjet za sve izborne književne seminare.
  4. Raniji naziv kolegija Kulture SAD-a i Velike Britanije bio je Društva i kulture engleskoga govornog područja
  5. Od ak. godine 2015./16. obavezni kolegij Uvod u studij engleske književnosti koji se održavao u prvom semestru zamjenjuje se postojećim ali umanjenim obaveznim kolegijem Uvod u studij engleske književnosti 1. Uvodi se još jedan obavezan kolegij, Uvod u studij engleske književnosti 2, u drugom semestru. Ova promjena odobrena je na redovnoj sjednici Vijeća Filozofskog fakulteta u Zagrebu održanoj 17. srpnja 2015. Studenti koji su kolegij Uvod u studij engleske književnosti slušali do ak. god. 2015/2016. a taj kolegij nisu položili, dužni su iznova upisati oba Uvoda.
  6. Napomena za studente koji su prvu godinu bolonjskog studija upisali ak. god. 2015./16. i kasnije: Odslušani Uvod u studij engleske književnosti 1 minimalni je uvjet za upis Uvoda u studij engleske književnosti 2.
  7. Napomena za studente koji su prvu godinu bolonjskog studija upisali ak. god. 2015./16. i kasnije: Studenti/ce upisani u treći i peti semestar biraju iz zajedničke ponude književnih kolegija, kao i studenti/ce 4. i 6. semestra: 1 kolegij iz starije engleske književnosti ili 1 kolegij iz britanskog 19. stoljeća; 1 kolegij iz britanskog ili američkog 20. stoljeća; 1 kolegij iz britanske književnosti; 1 kolegij iz američke književnosti. Jedan kolegij ispunjava dva različita uvjeta (stoljeće i nacionalnu književnost). Položen Uvod u studij engleske književnosti 1 i Uvod u studij engleske književnosti 2 uvjeti su za upis svih naknadnih izbornih književnih seminara.