Hodogram : nastavnički

DIPLOMSKI STUDIJ – Nastavnički smjer
HODOGRAM (shema studija, ak. god.  2023./24.)
1. i 2. godina studija

____________________________________________________________________________________________

DVOPREDMETNI STUDIJ

Studenti diplomskog studija anglistike – nastavnički smjer obavezno upisuju sljedeće kolegije:

Naziv kolegija ECTS
Proces ovladavanja jezikom 3
Poučavanje engleskoga kao stranoga jezika 4
Praksa 1 2
Praksa 2 3
+ jedan od tri izborna kolegija iz ponude Katedre za metodiku:
Dvojezičnost 5
Primjena kognitivne lingvistike u učenju i poučavanju drugoga jezika 5
Istraživanje procesa usvajanja i poučavanja drugoga jezika 3
Ukupno (ovisno o odabranom izbornom kolegiju): 15 ili 17

Osim navedenih obveznih kolegija metodičkog bloka, studenti trebaju steći 20 ECTS-a iz ponude kolegija Odsjeka za anglistiku  dok se 10 ECTS  stječe izradom diplomskog rada na Odsjeku za anglistiku.

Studijski program prema raspodjeli ECTS bodova:

35 ECTS: 15/17 ECTS-a metodički blok na Odsjeku za anglistiku  + 20/18 ECTS-a iz ponude Odsjeka za anglistiku (pritom najmanje jedan kolegij mora biti iz jezičnog bloka te jedan iz književnog bloka)

10 ECTS-a diplomski rad na Odsjeku za anglistiku

15 ECTS-a izborni kolegiji

ukupno 60 ECTS-a

Prema članku 105. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnim i srednjim školama nastavnici i stručni suradnici (knjižničari) moraju steći pedagoško-psihološko-didaktičko-metodičko obrazovanje u iznosu od 60 ECTS bodova.

ECTS bodovi svih kolegija metodičkog bloka računaju se u broj bodova potreban za stjecanje 60 ECTS-a nastavničkih kompetencija.

Pored navedenih obveznih metodičkih kolegija studenti za stjecanje nastavničke kompetencije moraju položiti obvezne kolegije u Centru za obrazovanje nastavnika:

Naziv kolegija ECTS
Psihologija odgoja i obrazovanja 6
Sustavna pedagogija 6
Didaktika 6
UKUPNO 18

Ovisno o dvopredmetnog kombinaciji studija (nastavnički + nastavnički ili nastavnički + nenastavnički), studenti ostatak ECTS bodova s nastavničkim kompetencijama stječu na sljedeće načine:

a)      Pisanjem diplomskog rada s nastavničkom komponentom (tada se ECTS-a diplomskog rada računaju i kao ECTS nastavničkih kompetencija)

b)      Odabirom dodatnih izbornih kolegija na Odsjeku za anglistiku koji nose nastavničke kompetencije (vidi tablicu dolje)

c)      Odabirom dodatnih izbornih kolegija u Centru za obrazovanje nastavnika

Naziv kolegija: ECTS
 Dvojezičnost 5
 Primjena kognitivne lingvistike u učenju i poučavanju drugoga jezika 5
 Istraživanje procesa usvajanja i poučavanja drugoga jezika 3
Psiholingvistika 5
Pragmalingvistika 5

Napomena : Izborni kolegiji Pragmalingvistika i Psiholingvistika mogu se upisivati i na 1. i na 2. godini  diplomskog studija, a metodički izborni kolegiji samo na 2. godini studija.

HODOGRAM METODIČKOG BLOKA U DVOPREDMETNOM STUDIJU ANGLISTIKE – NASTAVNIČKI SMJER

I. semestar

Proces ovladavanja jezikom 2 + 2 + 0 3

II. semestar

Poučavanje engleskoga kao stranoga jezika 2 + 2 + 2 4

III. semestar

Praksa 1

0 + 0 + 1

škola

Metodički izborni kolegiji 2 + 2 + 0 5

IV. semestar

Praksa 2

0 + 2 + 1

škola

Metodički izborni kolegiji 2 + 2 + 0 3
Diplomski rad Konzultacije s mentorom 10

Napomena: Na sjednici Odsjeka od 1. lipnja 2016. odlučeno je da se od ak. godine 2016./17. ne upisuje jednopredmetni diplomski studij nastavničkog smjera.

ARHIVA:

° Hodogram : Nastavnički 2022/23.

° Hodogram : Nastavnički 2018./19.; 2019./20.; 2020./21.; 2021./22.

° Hodogram : Nastavnički 2017/18

° Hodogram : Nastavnički 2016/17