OBAVIJEST ZA STUDENTE DIPLOMSKIH PROGRAMA KNJIŽEVNO-KULTUROLOŠKOG SMJERA

Drage studentice i studenti,

dobrodošli na diplomski studij anglofonih književnosti i kultura. Izabrali ste jednu od dvije moguće specijalizacije: britanska književnosti i kultura ili američka književnosti i kultura (amerikanistika). Osim toga, odlučili ste se bilo za jednopredmetni bilo za dvopredmetni studij.

Naš program studija organiziran je tako da vam pruža maksimalnu mogućnost (unutar programskih odrednica) izbornosti i kombiniranja kolegija. To znači da osim književno-kulturoloških seminara, koji predstavljaju jezgru studija, ostale ECTS bodove do ukupnoga broja možete stjecati birajući i druge kolegije na ostalim smjerovima diplomskoga studija Anglistike, na ostalim odsjecima unutar Filozofskoga fakulteta, te na drugim fakultetima u okviru Sveučilišta u Zagrebu. Vodite računa o tome da slijedite hodogram i da u svakome semestru odaberete odgovarajući tip i broj kolegija u skladu s programom studija.

Hodogram po specijalizacijama možete vidjeti u privitku.