Home » Oglasna ploča » Poziv na predavanje AFRICAN AMERICAN WOMEN IN JAZZ u utorak, 5. veljače 2013.

Poziv na predavanje AFRICAN AMERICAN WOMEN IN JAZZ u utorak, 5. veljače 2013.

Američki kutak Zagreb u suradnji s Veleposlanstvom SAD-a u Zagrebu i Knjižnicom i čitaonicom Bogdana Ogrizovića
organizira predavanje na engleskom jeziku

u povodu obilježavanja Mjeseca afroameričke povijest i kulture / BlackHistory Month

AFRICAN AMERICAN WOMEN IN JAZZ

Carol Cass – američka jazz pjevačica

Nakon predavanja bit će prikazan dokumentarni film Jazz Divas.

Nastupala je širom SAD-a i Europe te je surađivala s brojnim renomiranim glazbenicima kao što su ARCHIE SHEPP, KENNY WERNER,CANNONBALL & NAT ADDERLEY, ANGELA LANSBURY, THE COUNT BASIE ORCHESTRA, DUDLEY MOORE, FREDDY COLE, BOBBY WATSON, GLORIA GAYNOR, LYNN REDGRAVE, MICHAEL LEGRAND, BUCKY & JOHN PIZZARELLI, BUDDY GRECO, MILT HINTON, MERCER ELLINGTON. Glumila je u filmovima i televizijskim produkcijama. Školovala se u rodnom Bostonu, Massachusetts na konzervatoriju New England (The New England Conservatory of Music) gdje je učila od legendarnog Prestona Sandiforda.

Predavanje će se održati u utorak, 5. veljače 2013. u 18 sati u Knjižnici i čitaonici Bogdana Ogrizovića, Preradovićeva 5, Zagreb.

Veselimo se Vašem dolasku!

ACZag