Upisi u grupe – Suvremeni engleski jezik 1 (CEL1)

Upisi u grupe za obvezatni kolegij Suvremeni engleski jezik 1 (Contemporary English Language 1, popularno CEL1) održat će se odmah nakon sastanka u petak 7. listopada u D-III.

Dakle, nakon sastanka ostajete u dvorani i pristupamo upisima u grupe. Na upise u grupe treba doći pripremljen, stoga pozorno proučite upute koje slijede.

U ponudi je pet grupa od kojih svaki student mora izabrati JEDNU koja mu se uklapa u raspored (svaka grupa, kao što vidite, ima dva termina u tjednu). Raspored je već objavljen na više mjesta, no za svaki slučaj donosim ga ovdje:

SUVREMENI ENGLESKI JEZIK 1
Grupa 1 (Marko Majerović)
sri. 14.45 – 16.15, A-102
pet. 8.00 – 9.30, A-216

Grupa 2 (Marko Majerović)
sri. 16.15 – 17.45, A-102
pet. 9.30 – 11.00, A-216

Grupa 3 (Marko Majerović)
sri. 13.15 – 14.45, A-314
pet. 11.00 – 12.30, A-216

Grupa 4 (Vinko Zgaga)
pon. 13.15 – 14.45, A-314
sri. 14.00 – 15.30, A-123

Grupa 5 (dr. sc. Alexander D. Hoyt)
pon. 14.00 – 15.30, A-123
sri. 15.30 – 17.00, A-216

Kako je broj mjesta u svakoj grupi ograničen, molim da pomno proučite raspored i na anglistici i na drugom predmetu koji studirate te da osim željene grupe odaberete još jednu ili dvije rezervne za slučaj da ne uspijete upisati željenu grupu.

Napominjem da su, zbog prirode lektorske nastave i zahtjevnosti gradiva, kolizije s kolegijem CEL1 neprihvatljive (kolizija je preklapanje u rasporedu s nekim drugim kolegijem) te svaki student treba tako složiti raspored da nema kolizija s ovim kolegijem.

Budući da je nemoguće da svi studenti slože idealan raspored, a da se pri tome sve grupe podjednako popune, pri upisu u grupe ne možemo prihvatiti argument da vam određena grupa “najbolje paše u raspored”. U raspored vam paše svaka grupa s kojom nemate koliziju s obvezatnim predmetom (ne izbornim, izborni se predmeti biraju pa možete izabrati i neki drugi). Podsjećam da i mnogi drugi obvezatni predmeti na svim studijima imaju više grupa pa studenti imaju manevarskog prostora u slaganju rasporeda.

Pri upisu u grupe prednost imaju studenti s invaliditetom, oni će se, dakle, prvi upisati.

Ponavljači se također ravnomjerno raspoređuju u grupe nakon što se upišu svi brucoši.

Eventualne promjene grupa nakon upisa bit će moguće jedino uz pisanu potvrdu nastavnika o koliziji s drugom obvezatnim kolegijem i dokazom da na tom kolegiju ne postoji više grupa koje student može birati (raspored s drugog odsjeka). Studenti koji tako budu morali promijeniti grupu doći će s potrebnom potvrdom u B-012 u vrijeme mojih konzultacija u srijedu 12. listopada u 12 sati.

Pozdrav,

Mm.